دانلود پاورپوینت مروری بر فرایند پایش برنامه‌ عملیاتی در سال  1395جهت رشته پزشکی در 61 اسلاید و با فرمت pptx  بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش

 

 

 

وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی به عنوان متولی نظام سلامت می کوشد چشم انداز و اهداف کلان کشوردر این عرصه را محقق نماید. در این راستا، به ویژه در سال های اخیر با مشارکت مدیران و صاحب نظران این حوزه، اسناد سیاستی و راهبردی متعددی در سطوح مختلف نظام سلامت تدوین و از سوی مراجع ذی ربط ابلاغ شده است که از جمله آن ها می توان به سیاست های کلی نظام سلامت )ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری(، نقشه تحول سلامت و نقشه جامع علمی سلامت اشاره کرد. اخیراً نیز در آستانه برنامه ششم توسعه، اهداف کلی و کمی و نیزراهبردها و سیاست های کلان وزارتخانه تدوین شده است که سمت و سوی اصلی فعالیت های ستاد وزارت بهداشت و واحدهای تابعه آن در طول برنامه ششم را ترسیم می نماید.
اما چشم اندازها، سیاست ها و برنامه های راهبردی، در غیاب Action Plan (برنامه عملیاتی ( اثربخشی کافی راندارند و چه بسا ابتر می مانند. از چشم انداز و برنامه راهبردی انتظار می رود جهت گیری های کلان نظام سلامت درحوزه های کلیدی عملکرد آن را مشخص نماید، اما برنامه ها و اقداماتی که تحقق راهبردها در گرو آن هاست، موضوع برنامه عملیاتی است که نمی توان اهمیت آن را کمتر از چشم انداز و راهبرد دانست.

 

 

 

فهرست مطالب:
مقدمه
مولفه های برنامه عملیاتی
ساختار برنامه عملیاتی دانشگاه‌(معاونت بهداشتی
برش دانشگاهی برنامه عملیاتی
پایش برنامه عملیاتی بر مبنای «خوداظهاری»
روش محاسبه انحراف برنامه‌ها و فعالیت‌ها
پایش برنامه عملیاتی بر مبنای «ارزیابی انطباق»
نقش‌ها و وظایف «مسئول پایش»
مقایسه سه ماهه اول وشش ماهه اول پایش برنامه عملیاتی
گزارش حوزه بهداشت
گزارش حوزه درمان
گزارش حوزه غذا و دارو
گزارش حوزه تحقیقات
گزارش حوزه پرستاری
گزارش حوزه دانشجویی وامور فرهنگ
گزارش حوزه توسعه ومدیریت منابع
ملاحظات کلیدی در تدوین برنامه عملیاتی